Ürünler

Ürün Listesi

 

Max Hpl Laminatlar

Max Hpl Laminatlar Max HPL laminatları görünen yüzeyinde dekoratif kağıt olmak üzere doğal liflerin sentetik reçinelerle birlikte yüksek basınç ve yüksek ısı ile birbirlerine kaynaştırılıp sertleştirilmesi sonucu meydana gelirler. Avrupa standartlarından ES438’ e uyumlu olan laminatlar PVC’de bulunan hiçbir organik halojen (klor, flüorür,vb.) içermemektedir.
Max laminatlar her türlü aşınmaya karşı dirençli olup her ortamda hijyeniktir ve kolay temizlenebilme özelliğine sahiptir.

Standart kalitedeki Max HPL laminatlar B2 sınıfı ve ÖNORM B 3800 Part 1 yangına dayanım özelliğine sahiptir ve düşük duman emişine sahiptir. Özel uygulamalar için F- derecesinde laminatlar üretilmekte ve bu laminatlar ON EN 438 de yer alan HGF ve CGF tiplerine uyumlu olup B1 sınıfı yangına dayanıma sahiptirler.

Max HPL laminatlar yüksek sayıda kimyasal maddelere karşı dayanıklı olmakla beraber yüksek ısıya karşıda oldukça yüksek dirence sahiptirler. Laminatlar, laboratuarlarda kullanılan kimyasalların, çözücülerin, dezenfeksiyon maddelerinin, kozmetik maddelerin ve boyaların kullanıldığı mekanlarda kullanıma uygundur.

Diğer test sertifikaları ve standartlar: DIN 4102 (yangına dayanım), ON EN 438 ve ISO 4586/I (kimyasallara karşı direnç).

 
Uygulama Alanları
Mdf veya Sunta panellere preslenerek her türlü hareketli veya sabit mobilya imalatında, duvar ve tavan kaplamalarında kullanılabilir.
 
Ebatlar(mm)
4100x1300mm
2800x1300mm
2140x1060mm (Özel kapı ebadı)
 
Renkler
Max renk kartelâsındaki tüm renklerde üretim yapılmaktadır
 
Kalınlık
0,8mm (postforming kalite), 1 – 1,2 ve 1,5 mm (Standart kalite)
 
Max Hpl Laminatlar
Max Hpl Laminatlar