Ürünler

Ürün Listesi

 

Max Exterior

Max Exterior Dış cephede kullanılan Max Exterior compact panelleri, EN 438 normlarına uygun ekstra etkili hava korumasına sahiptir. Yüzeyindeki NT koruma tabakası panelin ısıya, donmaya, suya ve buhara (hava koşullarına) karşı dirençli olmasını, darbelere karşı dayanıklı olmasını, renginin uzun ömürlü olmasını ve asit yağmurlarına karşı dirençli olmasını sağlar. Paneller ÖNORM B 3800/1’e göre B1 sınıfında yangına dayanıma sahiptir.Panel kalınlıkları 3-13mm arasındadır. Çeşitli uygulama yöntemleri ile kullanılabilen Max Exterior compact Laminatlar oldukça çeşitli renk alternatifleri ile her

tarzdaki cephe tasarımına kolaylıkla adapte olabilen bir malzemedir. Plakaların yangına karşı direncine ve 30 yıla kadar renk dayanımı gösterdiğine dair test raporları bulunmaktadır.

Max Exterior panellerinin avantajları:

  • Her türlü hava koşuluna karşı direnç
  • UV ışınlarına karşı dayanım ve garantili renk solmazlığı
  • Çözücülere ve kimyasallara karşı direnç
  • Sert yapısı sayesinde darbelere karşı dayanım
  • Kolay temizlenebilme olanağı
  • Yangına karşı dayanım (B1 Kalite)
  • Asit yağmurlarına karşı direnç
  • Geniş renk ve desen alternatifleri
 
Uygulama Teknikleri

Agraflı sistem
gizli vidalama sistemidir, yüzeyde vida görünmez, minimum 8mm kalınlıkta malzeme ile uygulanabilir, en yaygın kullanılan sistemdir)

Sika Tack Panel İle Yapıştırma Sistemi
Aluminyum yüzeye Sika Tack Panel ile yapıştırma tekniğidir, yüzeyde vida görünmez, genellikle 6mm kalınlıktaki paneller ile uygulanır.

Perçinli Sistem
Yüzeyden vidalama sistemidir genellikle 6mm kalınlığındaki paneller ile uygulanır, perçinler kullanılan compact laminatlar ile uyumlu renkte temin edilebilir.

Lap Siding
Yalı baskı görnümü veren bir sistemdir, özel klipslerle ve 6mm kalınlığındaki paneller ile uygulanır. Bu sayede alternatiflerine göre daha uzun ömürlü ve dirençli olan compact laminat ile yalı baskı görünümü elde edilmiş olur.

 
Uygulama Alanları

Yaygın olarak binaların dış cephesinde kullanılan plakalar tıpkı ahşap gibi kolayca işlenebildiği için dış mekânlarda kullanılan mobilyaların imalatında da kullanılabilir.

 
Ebatlar(mm)
4100x1300
2800x1300
2140x1060
2800x1850
4100x1850
 
Renkler
Max Exterior özel renk kartelasındaki tüm renklerde üretim yapılmaktadır.
 
Kalınlık
2 – 20 mm
 
Max Exterior
Max Exterior