Ürünler

Ürün Listesi

 

Max Compact Laminatlar

Max Compact Laminatlar Max HPL laminatları görünen yüzeyinde dekoratif kağıt olmak üzere doğal liflerin sentetik reçinelerle birlikte yüksek basınç ve yüksek ısı ile birbirlerine kaynaştırılıp sertleştirilmesi sonucu meydana gelirler. Avrupa standartlarından ES438’ e uyumlu olan laminatlar PVC’de bulunan hiçbir organik halojen (klor, flüorür,vb.) içermemektedir.
Max laminatlar her türlü aşınmaya karşı dirençli olup her ortamda hijyeniktir ve kolay temizlenebilme özelliğine sahiptir. Standart kalitedeki Max HPL laminatlar B2 sınıfı ve ÖNORM B 3800 Part 1 yangına dayanım özelliğine sahiptir ve düşük duman emişine sahiptir

Özel uygulamalar için F- derecesinde laminatlar üretilmekte ve bu laminatlar ON EN 438 de yer alan HGF ve CGF tiplerine uyumlu olup B1 sınıfı yangına dayanıma sahiptirler.
Max HPL laminatlar yüksek sayıda kimyasal maddelere karşı dayanıklı olmakla beraber yüksek ısıya karşıda oldukça yüksek dirence sahiptirler. Laminatlar, laboratuarlarda kullanılan kimyasalların, çözücülerin, dezenfeksiyon maddelerinin, kozmetik maddelerin ve boyaların kullanıldığı mekanlarda kullanıma uygundur.

Diğer test sertifikaları ve standartlar: DIN 4102 (yangına dayanım), ON EN 438 ve ISO 4586/I (kimyasallara karşı direnç).

 
Uygulama Alanları
Yoğun kullanıma ve darbelere maruz kalan her türlü mekanda ve hijyen gerektiren mekanlarda mekanik montaj ile duvar ve tavan kaplaması olarak, laboratuarlarda tezgah olarak, ıslak hacimlerde wc kabini ve lavabo tezgahı olarak, her türlü mobilya imalatında kullanılabilir.
 
Ebatlar(mm)
4100x1300
2800x1300
2140x1060
2800x1850
4100x1850
 
Renkler
Max renk kartelâsındaki tüm renklerde üretim yapılmaktadır
 
Kalınlık
2 – 20 mm
 
Max Compact Laminatlar
Max Compact Laminatlar